Back to Top
| Device interface | USB + PS/2 |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Connectivity technology | Wired |
| Keyboard number of keys | 87 |
| Product colour | Black |
| Certification | FCC, CE. ROHS |
| Plug and Play | |
| Cable length | 1.8 m |
| LED indicators | Y |
| Mouse included |
| Minimum processor | IBM, Pentium II |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 298 x 26.9 x 151 mm |
| Packaging tare weight | 0.68 kg |
| Compatible operating systems | Windows Vista/XP/2000 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.