Back to Top
| Keyboard language | US English |
| Device interface | USB |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard key switch | Membrane key switch |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Standard |
| Pointing device | N |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Hot keys | |
| Number of hot keys | 12 |
| Windows keys | |
| Multimedia keys | |
| Numeric keypad | |
| Wrist rest |
| Product colour | Black |
| Backlight | |
| Backlight colour | Multicolour |
| Adjustable backlight |
| Power source type | USB |
| Mouse included | |
| Form factor | Ambidextrous |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Scroll | |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scrolling directions | Vertical |
| Illumination colour | Multi |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 2000, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP |
| User guide | |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 115 x 62 x 39 mm |
| Mouse weight | 103 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 443 x 188 x 26 mm |
| Keyboard weight | 670 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.