Back to Top
| Keyboard language | US English |
| Device interface | USB |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard key switch | Membrane key switch |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Connectivity technology | Wired |
| Purpose | PC/server |
| Keyboard form factor | Standard |
| Keyboard style | Curved |
| USB hub | |
| Pointing device | N |
| Fingerprint reader | |
| Scroll wheel | |
| Hot keys | |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Number of hot keys | 17 |
| Windows keys | |
| Multimedia keys | |
| Numeric keypad | |
| Wrist rest | |
| Non-slip base | |
| Full-size keyboard |
| Product colour | Black |
| Backlight |
| Cable length | 1.8 m |
| LED indicators | Y |
| Mouse included |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Quick start guide |
| Keyboard weight | 845 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 503 x 212 x 25 mm |
| Package width | 520.7 mm |
| Package depth | 238.76 mm |
| Package height | 44.45 mm |
| Package weight | 1451.5 g |
| Package type | Box |
| Quantity per master carton | 10 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.