Back to Top
| Purpose | Notebook |
| Device interface | USB |
| Pointing device | N |
| USB hub | |
| Keyboard number of keys | 19 |
| Keys operating life | 50 million characters |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| Plug and Play |
| Cable length | 1.8 m |
| LED indicators | Y |
| Product colour | Black |
| Power source type | USB |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Width | 138 mm (5.38 ") |
| Depth | 92 mm (3.59 ") |
| Height | 34 mm (1.33 ") |
| Weight | 270 g (0.6 lbs) |
| Package width | 147.3 mm |
| Package depth | 198.1 mm |
| Package height | 58.4 mm |
| Package weight | 340.1 g |
| User guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.