Back to Top
| Input operation voltage (min) | 207 V |
| Input operation voltage (max) | 253 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 10 A |
| Form factor | Rackmount |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Display | LCD |
| AC outlets quantity | 12 AC outlet(s) |
| AC outlet types | C13 coupler |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 432 mm (16.85 ") |
| Depth | 236 mm (9.2 ") |
| Height | 44 mm (1.72 ") |
| Weight | 3930 g (8.66 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
