Back to Top
| Input operation voltage (min) | 180 V |
| Input operation voltage (max) | 220 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input current | 20 A |
| Output operation voltage (min) | 200 V |
| Output operation voltage (max) | 208 V |
| Output current | 20 A |
| LED indicators | Y |
| Form factor | Rackmount |
| Rack capacity | 1U |
| Product colour | Black |
| Certification | REACH, RoHS, WEEE |
| AC outlets quantity | 9 AC outlet(s) |
| AC outlet types | C13 coupler, C19 coupler |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Sustainability certificates | REACH, RoHS, WEEE |
| Doesn't contain | Mercury (element) |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Width | 432 mm (16.85 ") |
| Depth | 236 mm (9.2 ") |
| Height | 44 mm (1.72 ") |
| Weight | 4830 g (10.65 lbs) |
| Package width | 600 mm |
| Package depth | 356 mm |
| Package height | 236 mm |
| Package weight | 6600 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
