Back to Top
| Frequency band | 6 GHz |
| Gain | 5 / 6 dBi |
| Impedance | 50 Ω |
| Antenna gain level (max) | 14 dBi |
| Antenna type | MIMO directional antenna |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 2:1 |
| Width | 260 mm (10.14 ") |
| Depth | 260 mm (10.14 ") |
| Height | 30 mm (1.17 ") |
| Weight | 1200 g (2.65 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
