Back to Top
| Frequency band | 6 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Antenna gain level (max) | 4 dBi |
| Antenna type | MIMO directional antenna |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Connector gender | Female connector |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 2:1 |
| Waterproof | |
| Power handling | 20 W |
| Width | 44.2 mm (1.72 ") |
| Height | 19.6 mm (0.76 ") |
| Weight | 30 g (0.07 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
