Back to Top
| Video port type | HDMI |
| HDMI ports quantity | 4 |
| HDMI in | 3 |
| Number of HDMI outputs | 1 |
| 3.5 mm (1/8-inch) in | |
| DC-in jack |
| Product colour | Black |
| 3D | |
| Maximum operating distance | 5 m |
| Plug and Play | |
| HDCP version | 2.2 |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160,4096 x 2160 |
| HDCP | |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Dolby technologies | Dolby Vision |
| Material | Metal |
| Bandwidth | 18 Gbit/s |
| External power adapter | |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Bandwidth | 600 MHz |
| Input impedance | 100 Ω |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Power consumption (typical) | 1.46 W |
| Width | 71.6 mm (2.79 ") |
| Depth | 79 mm (3.08 ") |
| Height | 25.5 mm (0.99 ") |
| Weight | 150 g (0.33 lbs) |
| AC adapter included |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| 85176990 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.