Back to Top
| Product colour | Black |
| Handset type | Wired handset |
| Operating system installed | Android |
| Operating system version | 9.0 |
| Headset connectivity | 1 |
| Dual-Tone Multi-Frequency (DTMF) modes | SIP info |
| Wall mountable | |
| Volume control | Buttons |
| Integrated voicemail | |
| Keypad number of keys | 8 |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 4.3 " |
| Touchscreen |
| Answering machine | |
| Message-waiting indicator (MWI) | |
| Call waiting | |
| Call hold | |
| Call forwarding | |
| Call park | |
| Conference call | |
| Call pick up | |
| Caller ID | |
| Do not disturb function | |
| Call transfer | |
| Redialing | |
| Full duplex |
| Speakerphone | |
| Microphone mute | |
| Voice activity detection | |
| Packet loss concealment (PLC) | |
| Adaptive jitter buffers | |
| Voice codecs | G.711, G.722, G.729, SILK |
| Echo cancellation |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | |
| Supported network protocols | UDP/TCP, NTP, DNS/SRV |
| Quality of Service (QoS) support | |
| Networking standards | IEEE 802.3af |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| DC-in jack |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Input current | 2 A |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Security algorithms | HTTPS, SRTP, TLS |
| Width | 249 mm (9.71 ") |
| Depth | 132 mm (5.15 ") |
| Weight | 960 g (2.12 lbs) |
| Height (min) | 160.9 mm |
| Height (max) | 189.2 mm |
| Package width | 316 mm |
| Package depth | 255 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package weight | 1388 g |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Manual | |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| IP phone | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.