Back to Top
| Product colour | Black |
| Handset type | Wired handset |
| Operating system installed | Android |
| Operating system version | 9.0 |
| Device lock | |
| Backlight keypad | |
| Integrated voicemail | |
| Volume control | Buttons |
| Display resolution | 720 x 1280 pixels |
| Touchscreen | |
| Display diagonal | 5.5 " |
| Call transfer | |
| Full duplex | |
| Call hold |
| Speakerphone | |
| Microphone mute | |
| Adaptive jitter buffers | |
| Voice activity detection | |
| Voice codecs | G.711, G.722, G.729 |
| Echo cancellation | |
| Comfort noise generation (CNG) |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Supported network protocols | HTTP/HTTPS |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Networking standards | IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| RJ-9 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| DC-in jack |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Security algorithms | PEAP, TLS, WPA-Enterprise, WPA-PSK, WPA2-Enterprise, WPA2-PSK |
| Product type | IP phone |
| Width | 180 mm (7.02 ") |
| Depth | 165 mm (6.44 ") |
| Height | 230 mm (8.97 ") |
| Weight | 1200 g (2.65 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.