Back to Top
| Capacity | 128 GB |
| Flash card type | MicroSDXC |
| Read speed | 80 MB/s |
| Write speed | 80 MB/s |
| UHS Speed Class | Class 1 (U1) |
| Flash memory class | Class 10 |
| Product colour | Black, White |
| Certification | EN 55022 Class B, EN 55024, FCC Part 15 Subpart B Class B, ICES-003 Class B, RCM AS/NZS CISPR 22 Class B, VCCI Class B |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Width | 15 mm (0.59 ") |
| Depth | 11 mm (0.43 ") |
| Height | 1 mm (0.04 ") |
| Memory adapter included | SD |
| Package type | Jewel case |
| SD adapter dimensions (WxDxH) | 24 x 32 x 2.1 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
