Back to Top
| Product colour | White |
| Charger compatibility | Mobile phone/Smartphone |
| Power bank & device charging at once | |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Charging source | USB |
| Wireless charging | |
| Quick charge | |
| Port 1 output power | 10 W |
| Wireless charging power | 7.5 W |
| Power protection features | Overcharge |
| LED indicators | Battery level |
| Cable length | 1 m |
| Input interface | USB Type-C |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
