Back to Top
| Product colour | Rose Gold |
| Charger compatibility | Mobile phone/Smartphone, Tablet |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 3 |
| Battery capacity | 20000 mAh |
| Charging source | USB |
| Wireless charging | |
| Total output power | 15 W |
| LED indicators | Battery level |
| Cable length | 0.15 m |
| USB Type-A connector | |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB A output ports | 2 |
| USB Type-C connector |
| Cables included | USB Type-A to USB Type-C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85078000 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
