Back to Top
| Product colour | Black |
| Charger compatibility | Mobile phone/Smartphone |
| Power bank & device charging at once | |
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Shape | Rectangle |
| Battery capacity | 2500 mAh |
| Charging source | USB |
| Wireless charging | |
| Quick charge | |
| Total output power | 5 W |
| LED indicators | Status |
| Cable length | 1 m |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB Type-C connector |
| Width | 65 mm (2.54 ") |
| Depth | 97 mm (3.78 ") |
| Height | 13 mm (0.51 ") |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| 85078000 | |
| USB Type-C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
