Back to Top
| Video port type | HDMI |
| HDMI in | 2 |
| Number of HDMI outputs | 1 |
| RS-232 ports | 1 |
| Product colour | Black |
| HDCP | |
| Warranty card | |
| Material | Steel |
| LED indicators | Y |
| 3D | |
| Resolution | 3840 x 2160 pixels |
| HD type | 4K Ultra HD |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| AC adapter output voltage | 9 V |
| AC adapter output current | 1.5 A |
| RoHS compliance |
| Weight | 680 g (1.5 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 156 x 65 x 20 mm |
| Package weight | 950 g |
| Manual | |
| Cables included | AC |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Connector type | IEC320 C14 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.