Back to Top
| Cable length | 2 m |
| Connector 1 | HDMI |
| Connector 2 | DVI-D |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black |
| Data transfer rate | 10.2 Gbit/s |
| RoHS compliance |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Weight | 111.6 g (0.25 lbs) |
| Package type | bag |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.