Back to Top
| DVI output | |
| HDMI output | |
| DisplayPort output | |
| Number of displays supported | 1 |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB connector gender | Male connector |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Refresh rate at maximum resolution | 60 Hz |
| Maximum resolution (HDMI) | 3840 x 2160 pixels |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Supported video modes | 2160p |
| Certification | CE, 2011/65/EU ROHS 2 |
| Product colour | Black |
| Housing material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Power consumption (max) | 0.396 W |
| Input voltage | 3.3 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Width | 23 mm (0.9 ") |
| Depth | 43 mm (1.68 ") |
| Height | 12 mm (0.47 ") |
| Weight | 4.5 g (0.01 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.