Back to Top
| Frequency band | 5 GHz |
| Horizontal beam width | 90 ° |
| Vertical beam width | 6 ° |
| Antenna gain level (max) | 18 dBi |
| Antenna type | Sector antenna |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Polarization | Dual polarization |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 2.0:1 |
| Purpose | Outdoor |
| Front to back ratio | 35 dB |
| Mounting | Pole |
| Width | 157 mm (6.12 ") |
| Depth | 110 mm (4.29 ") |
| Height | 594 mm (23.17 ") |
| Weight | 3700 g (8.16 lbs) |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
