Back to Top
| Frequency band | 2.402 - 2.472 GHz |
| Networking standards | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Modulation | 64-QAM, BPSK |
| Antenna gain level (max) | 17 dBi |
| Antenna type | MIMO directional antenna |
| International Protection (IP) code | IP55 |
| Survival wind speed | 145 km/h |
| Mounting | Pole |
| Mounting pipe | 64 - 76 mm |
| Product colour | White |
| Power consumption | 5 mA |
| Power consumption (max) | 10 W |
| Input voltage | 10 - 30 V |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 60 °C |
| Depth | 280 mm (10.92 ") |
| Diameter | 470 mm |
| Weight | 2800 g (6.17 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
