Back to Top
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| LED indicators | Y |
| Fan diameter | 60 mm |
| Product colour | Black |
| Material | SGCC |
| Width | 146 mm (5.69 ") |
| Depth | 84.4 mm (3.29 ") |
| Height | 218.7 mm (8.53 ") |
| Weight | 1400 g (3.09 lbs) |
| Cables included | SATA |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.