Back to Top
| Device interface | RF Wireless |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard form factor | Standard |
| Keyboard style | Straight |
| Multimedia keys | |
| Numeric keypad | |
| Wrist rest |
| Product colour | Black |
| Ergonomic design | |
| Backlight | |
| Certification | • CE • FCC • cTÜVus • WHQL Win 10 64-bit |
| Mouse battery type | AAA |
| Number of batteries (mouse) | 2 |
| Mouse included | |
| Form factor | Ambidextrous |
| Movement resolution | 2000 DPI |
| Buttons quantity | 6 |
| Scroll | |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons type | Pressed buttons |
| Scrolling directions | Vertical |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
| User guide |
| Mouse weight | 92 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 456 x 170 x 21 mm |
| Keyboard weight | 875 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 111 x 69 x 35 mm |
| Manual | |
| Package width | 545 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 45 mm |
| Package weight | 1336 g |
| Package type | Box |
| 10 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.