Back to Top
| Keyboard language | English |
| Device interface | USB |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard key switch | Mechanical key switch |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard form factor | Standard |
| Keyboard style | Straight |
| Pointing device | N |
| Hot keys | |
| Keyboard number of keys | 104 |
| Number of hot keys | 10 |
| Windows keys | |
| Multimedia keys | |
| Keyboard keys operating life | 20 million characters |
| Numeric keypad | |
| Wrist rest |
| Product colour | Black |
| Protection features | Splash proof |
| Backlight | |
| Surface coloration | Monotone |
| Certification | cURus VDE-GS CE FCC |
| Cable length | 1.8 m |
| Power source type | USB |
| Power consumption | 20 mA |
| Mouse included |
| Windows operating systems supported | Y |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 463 x 163 x 18 mm |
| Keyboard weight | 910 g |
| Package width | 480 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 24 mm |
| Package weight | 1100 g |
| Package type | Box |
| Quantity per pallet | 36 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.