Back to Top
| Keyboard language | English |
| Device interface | USB |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard key switch | Scissor key switch |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Pointing device | N |
| Keyboard number of keys | 93 |
| Multimedia keys | |
| Keyboard keys operating life | 20 million characters |
| Adjustable keyboard height | |
| Wrist rest | |
| Numeric keypad |
| Product colour | White |
| Ergonomic design | |
| Surface coloration | Monotone |
| Certification | CE FCC VDE GS Blue Angel China RoHS UKCA |
| Cable length | 1.8 m |
| Power source type | USB |
| Mouse included |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 377 x 163 x 28.3 mm |
| Keyboard weight | 680 g |
| Package width | 390 mm |
| Package depth | 206 mm |
| Package height | 20 mm |
| Package weight | 830 g |
| Cherry SX | |
| VDE, Blue Angel, CE |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.