Back to Top
| Product colour | Black, Silver |
| Handset type | Wired handset |
| Case material | Polycarbonate |
| Integrated voicemail | |
| Volume control | Digital |
| Wall mountable | |
| Mounting | Desk/Wall |
| Display | LCD |
| Display resolution | 396 x 162 pixels |
| Display diagonal | 3.5 " |
| Touchscreen |
| Lines quantity | 4 lines |
| Answering machine | |
| Speed dialing | |
| Call forwarding | |
| Call waiting | |
| Call hold | |
| Conference call | |
| Caller ID |
| Speakerphone | |
| Voice codecs | G.711a, G.722, G.729A, G.729B, iLBC |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Supported network protocols | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af |
| Quality of Service (QoS) support |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS |
| Width | 207 mm (8.07 ") |
| Depth | 206 mm (8.03 ") |
| Height | 28 mm (1.09 ") |
| Weight | 868 g (1.91 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Safety | UL 60950, CAN/CSA - C22.2, EN 60950, IEC 60950, AS/NZS 60950, GB4943 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
