Back to Top
| Product colour | Black |
| Handset type | Wired handset |
| Mounting | Desk/Wall |
| Wall mountable | |
| Device lock | |
| Backlight keypad |
| Display | LCD |
| Display resolution | 800 x 480 pixels |
| Touchscreen |
| Call park | |
| Caller ID | |
| Call waiting | |
| Redialing | |
| Speed dialing | |
| Call forwarding |
| Speakerphone | |
| Microphone mute | |
| Voice codecs | G.711a, G.722, G.729A |
| Ringer type | Polyphonic |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| DHCP client | |
| Networking standards | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1x, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u |
| Supported network protocols | SIP, SPD, UDP, GARP, DNS, TFTP, HTTPS, VLAN, RTP, RTCP, PPDP, |
| Quality of Service (QoS) support |
| RJ-9 ports quantity | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Security algorithms | EAP-FAST, EAP-TLS, HTTPS, SRTP, SSH, SSL/TLS |
| Width | 257.3 mm (10.03 ") |
| Depth | 40 mm (1.56 ") |
| Height | 229.1 mm (8.93 ") |
| Weight | 1170 g (2.58 lbs) |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
