Back to Top
| Product colour | Black, Silver |
| Handset type | Wired handset |
| Volume control | Digital |
| Mounting | Desk/Wall |
| Wall mountable |
| Display resolution | 800 x 480 pixels |
| Touchscreen | |
| Display diagonal | 5 " |
| Answering machine | |
| Redialing | |
| Intercom | |
| Do not disturb function | |
| Call hold | |
| Distinctive ring | |
| Caller ID | |
| Speed dialing | |
| Call forwarding | |
| Conference call | |
| Call waiting |
| Speakerphone | |
| Voice codecs | G.711a, G.722, G.729A, iLBC |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Quality of Service (QoS) support | |
| DHCP client | |
| Supported network protocols | IEEE 802.3i/802.3u/802.3ab/802.3af/802.3at |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Security algorithms | EAP-FAST, EAP-TLS, HTTPS, SRTP, SSH, SSL/TLS |
| Width | 257.34 mm (10.04 ") |
| Depth | 40 mm (1.56 ") |
| Height | 229.1 mm (8.93 ") |
| Weight | 1170 g (2.58 lbs) |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
