Back to Top
| Frequency band | 2.4/5 GHz |
| Antenna gain (2.4 GHz) | 2 dBi |
| Antenna gain (5 GHz) | 4 dBi |
| Impedance | 50 Ω |
| Horizontal beam width (2.4 GHz) | 63 \u00b0 |
| Horizontal beam width (5 GHz) | 39 \u00b0 |
| Antenna gain level (max) | 4 dBi |
| Antenna type | Omni-directional antenna |
| Antenna connector type | RP-TNC |
| Gender | Male connector |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 2:1 |
| Purpose | Indoor |
| Product colour | Grey |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Width | 21 mm (0.82 ") |
| Depth | 168.5 mm (6.57 ") |
| Weight | 38.5 g (0.08 lbs) |
| Frequency range | 2.4 - 2.5GHz, 5.15 - 5.85GHz |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
