Back to Top
| Product colour | Black |
| Handset type | Wired handset |
| Number of programmable keys | 4 |
| Volume control | Buttons |
| Mounting | Desk |
| Case material | ABS |
| Display | LCD |
| Display resolution | 384 x 160 pixels |
| Backlight display | |
| Display diagonal | 3.5 " |
| Touchscreen |
| Lines quantity | 4 lines |
| Call waiting | |
| Caller ID |
| Speakerphone | |
| Voice codecs | G.711alaw, G.711ulaw, G.722, G.722.2, G.729A, G.729B, OPUS, iLBC |
| Noise reduction |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Input current | 0.42 A |
| Product type | IP phone |
| Width | 214 mm (8.35 ") |
| Depth | 49.4 mm (1.93 ") |
| Height | 214 mm (8.35 ") |
| Weight | 954 g (2.1 lbs) |
| Meeting features | Calendar, One-click join |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
