Back to Top
| Mobile device type | Mobile phone/smartphone, Smart card reader |
| Proper use | Indoor |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Device mount type | Screw mount |
| VESA mounting | |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Adjustable width |
| Width | 116 mm (4.52 ") |
| Depth | 7.6 mm (0.3 ") |
| Height | 317 mm (12.36 ") |
| Weight | 453 g (1 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.