Back to Top
| Product colour | Blue, Orange, Yellow |
| Cable type | MM/SM |
| LED indicators | Y |
| Battery type | AA |
| Number of batteries supported | 2 |
| Weight | 180 g (0.4 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 157 x 52 x 37 mm |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.