Back to Top
| Handset type | Wired handset |
| Volume control | Digital |
| Wall mountable | |
| Mounting | Desk/Wall |
| Display | LCD |
| Display resolution | 132 x 48 pixels |
| Touchscreen |
| Lines quantity | 1 lines |
| Full duplex | |
| Call waiting | |
| Intercom | |
| Number of VoIP accounts | 1 |
| Phonebook capacity | 500 entries |
| Call hold | |
| Call forwarding | |
| Call transfer | |
| Call park | |
| Conference call | |
| Call pick up |
| Speakerphone | |
| Voice codecs | G.711Mu, G.711a, G.722, G.723, G.726, G.729ab, iLBC |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Fast Ethernet |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Supported network protocols | SIP RFC3261, TCP/IP/UDP, RTP/RTCP, HTTP/HTTPS, ARP/RARP, ICMP, DNS (A record, SRV, NAPTR), DHCP, PPPoE, SSH, TFTP, NTP, STUN, SIMPLE, LLDPMED, LDAP, TR-069, 802.1x, TLS, SRTP |
| Quality of Service (QoS) support | |
| DHCP client |
| RJ-9 ports quantity | 1 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| AC adapter output current | 0.6 A |
| Width | 184.5 mm (7.2 ") |
| Depth | 209 mm (8.15 ") |
| Manual | |
| AC adapter included | |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Certification | FCC: Part 15 (CFR 47) Class BCE : EN55022 Class B, EN55024, EN61000-3-2, EN61000-3-3, EN60950-1RCM: AS/ACIF S004; AS/NZS CISPR22/24; AS/NZS 60950; AS/NZS 60950.1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.