Back to Top
| Product colour | Black, Grey |
| Handset type | Wired handset |
| Volume control | Digital |
| Ethernet cable |
| Display | TFT |
| Display resolution | 320 x 240 pixels |
| Display diagonal | 2.8 " |
| Lines quantity | 3 lines |
| Call log entries | 500 |
| Call park | |
| Call pick up | |
| Call waiting | |
| Full duplex | |
| Call hold | |
| Call forwarding | |
| Phonebook capacity | 2000 entries |
| Conference call | |
| Redialing |
| Speakerphone |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 2.1 |
| DHCP client | |
| Supported network protocols | SIP RFC3261, TCP/IP/UDP, RTP/RTCP, HTTP/HTTPS, ARP, ICMP, DNS (A record, SRV, NAPTR), DHCP, PPPoE, TELNET, TFTP, NTP, STUN, SIMPLE, LLDP, LDAP, TR-069, 802.1x, TLS, SRTP, IPv6 |
| Networking standards | IEEE 802.3af |
| Quality of Service (QoS) support |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC-in jack |
| Built-in camera |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Width | 193 mm (7.53 ") |
| Depth | 211 mm (8.23 ") |
| Height | 85 mm (3.32 ") |
| Weight | 810 g (1.79 lbs) |
| Package weight | 1440 g |
| Certification | FCC Part 15 ClassB, EN55022 ClassB, EN61000-3-2, EN61000-3-3, EN55024, EN60950-1, EN62479 RCM: AS/ACIF S004; AS/NZS CISPR22/24; AS/NZS 60950 |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.