Back to Top
| Product colour | Black, Silver |
| Handset type | Wireless handset |
| Operating system installed | Android |
| Operating system version | 7.0 |
| Volume control | Buttons |
| Base station | |
| Add new contacts from handset |
| Display | LCD |
| Display resolution | 240 x 320 pixels |
| Backlight display | |
| Display diagonal | 2.4 " |
| Lines quantity | 2 lines |
| Call hold | |
| Call history | |
| On-hook dialing | |
| Conference call | |
| Phonebook capacity | 500 entries |
| Call waiting | |
| Vibrating alert |
| Speakerphone | |
| Number of microphones | 2 |
| Wi-Fi | |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Networking standards | IEEE 802.1x |
| Supported network protocols | SIP RFC3261, TCP/IP/UDP, RTP/RTCP, HTTP/HTTPS, ARP, ICMP, DNS (A record, SRV, NAPTR), DHCP, SSH, TFTP, NTP, STUN, SIMPLE, LLDP-MED, LDAP, TR-069, 802.1x, TLS, SRTP, IPv6 |
| DHCP client | |
| Quality of Service (QoS) support |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output voltage | 5 V |
| AC adapter output current | 1 A |
| Power consumption (typical) | 5 W |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery capacity | 1500 mAh |
| Standby time | 150 h |
| Talk time | 7.5 h |
| Security algorithms | 256-bit AES, SRTP |
| Width | 168.5 mm (6.57 ") |
| Depth | 52.5 mm (2.05 ") |
| Height | 21.8 mm (0.85 ") |
| Weight | 161 g (0.35 lbs) |
| Quick start guide | |
| AC adapter included | |
| Charger | |
| Headset included | |
| Number of handles included | 1 pc(s) |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 45 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.