Back to Top
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Proper use | Indoor |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black, Grey |
| Material | Steel |
| Device mount type | Screw mount |
| Width | 244 mm (9.52 ") |
| Depth | 51 mm (1.99 ") |
| Height | 201 mm (7.84 ") |
| Weight | 680 g (1.5 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 305 mm |
| Package depth | 254 mm |
| Package height | 102 mm |
| Package weight | 1100 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.