Back to Top
| Mobile device type | Tablet/UMPC |
| Proper use | Indoor |
| Type | Passive holder |
| Product colour | Black, Grey |
| Material | Steel |
| Compatibility | iPad 10th |
| Device mount type | Screw mount |
| Width | 284 mm (11.08 ") |
| Depth | 259 mm (10.1 ") |
| Height | 118 mm (4.6 ") |
| Weight | 1800 g (3.97 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 315 mm |
| Package depth | 269 mm |
| Package height | 122 mm |
| Package weight | 2000 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.