Back to Top
| Switch type | Managed |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 2 |
| Installed SFP+ modules quantity | 24 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Rack mounting | |
| Form factor | 1U |
| Product colour | Grey |
| Width | 428.8 mm (16.72 ") |
| Depth | 306.6 mm (11.96 ") |
| Height | 42.9 mm (1.67 ") |
| Weight | 5760 g (12.7 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.