Back to Top
| Frequency band | 0.902 - 0.928 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Antenna gain level (max) | 6 dBi |
| Antenna connector type | N-type |
| Polarization | Vertical polarization |
| Product colour | Chrome |
| Operating temperature (T-T) | -30 - 65 °C |
| Weight | 373.5 g (0.82 lbs) |
| Cables included | Coaxial |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
