Back to Top
| Type | HDD Cage |
| Number of hard drives supported | 1 |
| Hard drive size | 2.5 " |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Certification | CE, REACH |
| RoHS compliance |
| Width | 12.7 mm (0.5 ") |
| Weight | 383 g (0.84 lbs) |
| Depth | 127.8 mm (4.98 ") |
| Height | 129.4 mm (5.05 ") |
| Package weight | 234 g |
| Screws included |
| Storage temperature (T-T) | -35 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 65 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
