Back to Top
| Number of hard drives supported | 1 |
| Hard drive size | 2.5 " |
| Hard drive interface | Serial ATA, Serial Attached SCSI (SAS) |
| LED indicators | HDD, SSD |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Width | 12.7 mm (0.5 ") |
| Depth | 127 mm (4.95 ") |
| Height | 130 mm (5.07 ") |
| Weight | 403 g (0.89 lbs) |
| Screws included | |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
