Back to Top
| Size | 5.25 " |
| Type | HDD Cage |
| Number of hard drives supported | 4 |
| Hard drive size | 2.5 " |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Certification | CE, REACH |
| RoHS compliance |
| Height | 41.3 mm (1.61 ") |
| Width | 146 mm (5.69 ") |
| Weight | 837 g (1.85 lbs) |
| Depth | 142.4 mm (5.55 ") |
| Package weight | 911.2 g |
| Screws included |
| Storage temperature (T-T) | -35 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 65 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
