Back to Top
| Supported storage drive heights | 9.5 mm |
| Hot-swap | |
| Data transfer rate | 12 Gbit/s |
| LED indicators | Y |
| Product colour | Black |
| Material | Metal, Plastic |
| Certification | CE, REACH |
| RoHS compliance |
| Width | 101.6 mm (3.96 ") |
| Depth | 136.3 mm (5.32 ") |
| Height | 25.4 mm (0.99 ") |
| Weight | 287 g (0.63 lbs) |
| Package weight | 330 g |
| Screws included | |
| Manual |
| Storage temperature (T-T) | -35 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 65 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
