Back to Top
| Supported storage drive heights | 9.5,26.1 mm |
| Hot-swap | |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| LED indicators | HDD, Power |
| Product colour | Black |
| Material | Metal, Plastic |
| Certification | CE, REACH |
| RoHS compliance |
| External SATA ports quantity | 1 |
| Width | 145.8 mm (5.69 ") |
| Height | 41.3 mm (1.61 ") |
| Depth | 170.6 mm (6.65 ") |
| Weight | 350 g (0.77 lbs) |
| Screws included |
| Storage temperature (T-T) | -35 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 65 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
