Back to Top
| Size | 3.5 " |
| Type | Carrier panel |
| Hard drive size | 2.5 " |
| Product colour | Black |
| Material | Plastic |
| Height | 146.6 mm (5.72 ") |
| Width | 25.4 mm (0.99 ") |
| Weight | 91.5 g (0.2 lbs) |
| Depth | 101.6 mm (3.96 ") |
| Package weight | 130 g |
| Storage temperature (T-T) | -35 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 65 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
