Back to Top
| Size | 5.25 " |
| Type | Carrier panel |
| Hard drive size | 2.5 " |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Metal |
| Certification | CE, REACH |
| RoHS compliance |
| Height | 41.3 mm (1.61 ") |
| Width | 146 mm (5.69 ") |
| Weight | 800 g (1.76 lbs) |
| Depth | 170 mm (6.63 ") |
| Package weight | 865 g |
| Storage temperature (T-T) | -35 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 65 % |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
