Back to Top
2 x HDMI IN, 2 x 3.5 mm IN, 1 x HDMI IUT, 1 x 3.5 mm OUT, 6.75 Gbps, 0.3 kg
The VS−211HA is a high−performance automatic standby switcher for HDMI video and unbalanced stereo audio signals. The VS−211HA can be used as a manual 2x1 switcher or as an automatic switcher. The switcher either uses a priority input or last connected input.
Applications:
| Video port type | HDMI |
| HDMI in | 2 |
| Number of HDMI outputs | 1 |
| Product colour | Grey |
| LED indicators | Activity |
| Rack mounting | |
| Bandwidth | 6.75 Gbit/s |
| Weight | 300 g (0.66 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 120 x 72 x 24 mm |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.