Back to Top
| Device interface | RF Wireless |
| Recommended usage | Universal |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Connectivity technology | Wireless |
| Purpose | Universal |
| Keyboard form factor | Standard |
| Keyboard style | Straight |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Hot keys | |
| Flexible keyboard | |
| Wrist rest |
| Product colour | Black, Blue |
| Power source type | Battery |
| Mouse battery type | AA |
| Number of batteries (mouse) | 1 |
| Mouse included | |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 1000 DPI |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll |
| Windows operating systems supported | Y |
| Batteries included | |
| User guide | |
| Number of products included | 2 pc(s) |
| Keyboard weight | 603 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 105.4 x 38.4 x 67.9 mm |
| Mouse weight | 86.4 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 447.2 x 21.4 x 186.7 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
