Back to Top
| Device interface | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Product colour | Black |
| Certification | CE, TUV, WEEE, FCC, UL/cUL, VCCI, BSMI, EPUP, KCC |
| Cable length | 1.5 m |
| Mouse included |
| Mac operating systems supported | N |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 450 x 155 x 23.5 mm |
| Keyboard weight | 550 g |
| Minimum system requirements | USB |
| Internal | |
| Compatible operating systems | Windows XP/Vista/7 Linux 2.6+ |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
