Back to Top
| Frequency band | 5.1 ~ 5.9 GHz |
| Impedance | 50 Ω |
| Horizontal beam width | 10 \u00b0 |
| Vertical beam width | 10 \u00b0 |
| Antenna gain level (max) | 18 dBi |
| Antenna type | Directional antenna |
| Antenna connector type | N-type |
| Connector gender | Female connector |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR) | 2 |
| Mounting | Wall/Pole |
| Product colour | White |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Width | 270 mm (10.53 ") |
| Depth | 15 mm (0.59 ") |
| Height | 205 mm (8 ") |
| Weight | 990 g (2.18 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.