Back to Top
| Product colour | Black |
| Operating system installed | Android |
| Operating system version | 9 |
| Dual-Tone Multi-Frequency (DTMF) modes | In-band |
| Integrated voicemail | |
| Hearing aid compatibility | |
| Volume control | Touch |
| Mounting | Desk/Wall |
| Unicode UTF-8 character support | |
| Backlight colour | Multicolour |
| Base station |
| Display | LCD |
| Display resolution | 1024 x 600 pixels |
| Backlight display | |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Display diagonal | 7 " |
| Touchscreen |
| Caller ID |
| Speakerphone | |
| Voice codecs | G.711, G.722, G.722.1, G.729A, G.729B, OPUS |
| Packet loss concealment (PLC) | |
| Adaptive jitter buffers | |
| Voice activity detection | |
| Comfort noise generation (CNG) | |
| Frequency range | 100 - 20000 Hz |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Wi-Fi | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Quality of Service (QoS) support | |
| DHCP client | |
| Event logging | |
| Networking standards | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Syslog |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| RJ-9 ports quantity | 1 |
| DC-in jack |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Security algorithms | EAP-TLS, HTTPS, MSCHAPv2, PEAP, TLS, WEP, WPA, WPA2, WPA2-Enterprise |
| Password protection type | User |
| Product type | IP phone |
| Package width | 263 mm |
| Package depth | 217 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 2224.6 g |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Manual |
| Harmonized System (HS) code | 85171800 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.